Wybierając prezent na Walentynki dla dziewczyny, do tradycyjnych kwiatów i czekoladek warto dołączyć upominek, który zostanie z nią na dłużej. Takim prezentem będzie na przykład książka. Szeroki wybór powieści, biografii, poradników czy albumów sprawi, że bez trudu znaleźć można będzie idealny podarek dla ukochanej, zgodny z jej zainteresowaniami.

Romantyczne historie

Kobiety będące w głębi duszy romantyczkami uwielbiają historie o miłości. Tematyka ta doskonale wpisuje się w charakter święta, jakim są Walentynki. Wielbicielkom klasyki sprezentować można ponadczasowe dzieła autorek takich jak Jane Austen czy siostry Brontë. Opowieści te stały się kanwą wielu filmów, do dziś inspirują też innych pisarzy. Z kolei kobietom preferującym współczesną prozę polecić można lekkie, zabawne powieści, w których romantyczne perypetie stanowią oś zdarzeń. Do takich należą na przykład książki Beth O’Leary, Lucy Dillon czy Katie Fforde. Idealnym prezentem na Walentynki dla dziewczyny będą też tomy z cyklu “Siedem sióstr” pióra Lucindy Riley. Opowieść o siedmiu kobietach, które po śmierci adoptowanego ojca wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu swoich korzeni, zabiera czytelniczki w porywającą podróż przez różne kontynenty. Historie osadzone są również w kilku płaszczyznach czasowych, a ukryte ciekawostki i inspirujące, realnie istniejące postaci pojawiające się na kartach książek są dodatkowym smaczkiem.

Walentynki z dreszczykiem

Mimo że 14 lutego to święto miłości, książkowy prezent na Walentynki dla dziewczyny nie musi oznaczać romantycznych historii. Miłośniczki powieści z dreszczykiem na pewno ucieszą się z kryminałów i thrillerów. Dzieła mistrzów gatunku, takich jak Stephen King, Jo Nesbø i Harlan Coben, z pewnością będą miłą niespodzianką dla pań lubiących powieści grozy. Warte uwagi są również książki autorek takich jak B.A. Paris czy Charlotte Link. Wartka akcja i złożone charaktery głównych bohaterów sprawiają, że historie są niezwykle lubiane przez czytelników, a powieści zaraz po wydaniu trafiają na szczyty list bestsellerów.