Nie kwiaty a książki

Wraz z kończącą się zimą zbliża się 14 lutego, czyli święto zakochanych. Oznacza to, że tysiące mężczyzn wpadnie na ten sam pomysł i podaruje dziewczynie bukiet róż. A o wiele ciekawszą i przydatniejszą opcją będzie zakup książki, której nie wyrzuci się, tak jak bukietu, po paru dniach.

Dla delikatnych romantyczek

Bardzo dużo dziewczyn byłoby zachwyconych dobrym romansem o szczęśliwym zakończeniu, który pozwoliłby im na odstresowanie i zapomnienie o problemach. Dobrym pomysłem będzie np. książka pt. “Zanim się pojawiłeś” autorstwa Jojo Moyes. Jest to wzruszająca opowieść o chorym mężczyźnie, który nie umie odczuwać szczęście i dziewczynie, która na zawsze odmienia jego los. Czytana z zapartym tchem będzie długo wspominaną lekturą.

Coś zagadkowego

Oczywiście nie każda kobieta uwielbia czytanie romansów. Jeśli Twoja partnerka lubi filmy akcji czy seriale kryminalne to warto zakupić jedną z książek Camilii Lackberg. Jak np. pierwszą część jej najbardziej znanej sagi pt. “Księżniczka z lodu”. To porywająca i pełna zwrotów akcji opowieść o młodym policjancie oraz pisarce, którzy starają się odnaleźć mordercę zamrożonej w wannie kobiety. Zakończenie i tożsamość zabójcy z pewnością zaskoczy każdą czytelniczkę. Ta pozycja nie zawiedzie nikogo.

Pysznie i innowacyjnie

Dla partnerki, która kocha gotować idealnym prezentem będzie natomiast jedna z książek kucharskich Michała Korkosza. Znajduje się w nich mnóstwo przepisów na smaczne i zdrowe, bardzo często także wegańskie lub wegetariańskie dania. Taką książką jest np. “Wegetariańska uczta z polskimi smakami”. Przepięknie wydana i opatrzona wieloma przydatnymi zdjęciami oraz wskazówkami zachwyci każdą miłośniczkę gotowania.

Lepszy pomysł

Książka to zdecydowanie świetny pomysł na prezent na walentynki dla dziewczyny. Jest podarunkiem, który będzie o wiele przydatniejszy i na dłużej zapamiętany od zwykłych kwiatów. W księgarniach stacjonarnych i internetowych można znaleźć tak dużo rozmaitych pozycji, że z pewnością dla dziewczyny z każdym rodzajem zainteresowań znajdzie się idealna pozycja.